štvrtok 24. novembra 2011

Barbunya pilaki

Toto jedlo je v Turecku veľmi populárne a tak ako všetky pripravované s olivovým olejom, najlepšie chutí vychladené a poliate ešte riadnou porciou olivového oleja (zdá sa, že pravidlo "všetko s mierou" tu neplatí :)
Ja sa snažím pri varení s olejom trocha krotiť, pretože ešte stále nie som na leveli "native turkish eater" :D Inak je to veľmi chutné a jednoduché jedlo, ak nemáte po ruke predvarenú fazuľu, pokojne použite konzervu. Ponúkam vám na vyskúšanie recept, hádam vám zachutí ;)

 potrebujeme:
2 poháre predvarenej červenej fazule
1 cibuľa
1 PL salça (papriková pasta)
1 mrkva (nakrájaná na kocky)
2 paradajky (ošúpané nakrájané na kocky)
soľ
cukor
olivový olej
mleté čierne korenie
sušená mäta, chilli korenie


Do hrnca nalejeme olivový olej a udusíme na ňom nasekanú cibuľu. Pridáme lyžicu paprikovej pasty, chvíľu miešame. Vložíme na kocky nakrájanú mrkvu, paradajky a fazuľu. Osolíme a okoreníme. Zalejeme asi pohárom vody, pridáme mätu a chilli korenie. Zakryjeme a dusíme na miernom ohni asi 30-40 minút.
Podávame vychladené na izbovú teplotu (v slovenských novembrových poveternostných podmienkach pokojne aj teplé) ,tureckí členovia rodiny si to ešte polejú olivovým olejom, nám ostatným stačí nasekaná petržlenová vňať :) Dajte si k tomu chlieb, ryžu, bulgur, jogurt, šalát.

Žiadne komentáre

Zverejnenie komentára

© moja turecká kuchyňa
Maira Gall