sobota 15. júna 2013

Pesto. Ale preeeeeesto!

Bazalkové je fajn, petržlenové ma očarilo, no rukolové ma odrovnalo na rovnej čiare. A keďže naša balkónová minizáhrada začína prinášať prvé plody,  obed bol ozaj šupito-presto!


potrebujeme:

čerstvú rukolu
vlašské orechy alebo píniové oriešky ľahko opražené nasucho
menší strúčik cesnaku
extra panenský olivový olej
parmezán
mleté čierne korenie
citrónová šťava

No môže to byť jednoduchšie? Všetko vložíme do mixéra a rozmixujeme, alebo roztlčieme v mažiari. Ochutíme mletým čiernym korením a citrónovou šťavou.  Hotovo.
Čo s ním je už na vás, ale podľa mňa najlepšie mu bude s cestovinami. U mňa - hladká múka+vajíčko+kvapka olivového oleja. Cesto som vyvaľkala natenko, nechala jemne presušiť a potom natrhala na také všelijaké beztvary. Uvarené cestoviny som premiešala s pestom, posypala opraženými píniovými orieškami, naskekanými sušenými paradajkami a lístkami rukoly. Na záver som ešte poliala olivovým olejom.
Ešte jeden tip - nespotrebované pesto je skvelé zamraziť, na horúcich cestovinách povolí takmer okamžite a tomu sa už povie presto!

5 komentárov

  1. Mňam, mňam, mňam, perfektné, Eli!!! Okamžite by som to zjedla (hoci bez parmezánu). Čo som vysadila rukolu, krásne vzišla, ale potom akosi som na ňu pozabudla :-( Už mám vysadenú ďaľšiu a začína rásť :-)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. žádné pesto jsem ještě neměla :) což je určitě škoda!

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Až teraz som si všimla, že aj u vás Fine dining v priamom prenose. Moja rukola v záhrade je už kaput, ale možno ešte zasejem - priamo v záhrade rastie ako burina.

    OdpovedaťOdstrániť

© moja turecká kuchyňa
Maira Gall