utorok 10. septembra 2013

Narodeniny, pokazená rúra, nepodarený dezert a iné katastrofy

Začalo to rúrou, ktorá zo dňa na deň vypovedala po dvoch rokoch službu. Hneď ma prepadla panika, pretože som s ňou mala kopec plánov, okrem iného aj pečenie narodeninových koláčikov do práce. Čo už, zákon schválnosti opäť raz zafungoval.
Ale keďže ženy sú všeobecne známe ako vynaliezavé tvory, tak som si (ako hrdá príslušníčka nášho rodu) povedala, že jedna blbá rúra ma nevyvedie z miery. Keby som len vtedy tušila, že to nebude jediný pokus vyšších síl o moju diskreditáciu :)
Rozhodla som sa teda pre nepečený dezert, a do rany mi prišiel tento recept od Slávky. Lenže. Z nedávnej minulosti ma ešte strašila spomienka na nepodarený malinový cheesecake, ktorý letel do koša celý, aký bol krásny. No ale tak prečo nepokúšať osud zas, nie?  Tentokrát som sa pripravila poriadne - recept (ozaj blbuvzdorný) som prečítala asi stokrát a raz asi aj odzadu, starostlivo povyberala a nakúpila suroviny, skontrolovala zásoby cukru a nachystala všetko tak, aby som počas pečenia-nepečenia nemusela nikam odbiehať a ľavou nohou zas otvárať skrinky naokolo.
Recept krásne jednoduchý, dezert vyzeral lákavo, ja full ready. Všetko išlo podozrivo hladko,  až pokým neprišiel moment rozpustenia želatíny v TROCHE vody. Pre mňa je troška vody skoro dve deci........
Takže teraz čakám, či to vôbec celé stuhne a či tento post bude mať nejaký happy end.  A strašne som z toho smutná a zároveň sa na sebe bavím :D
 
Ale zasa, aj mile chvíľky boli. Ráno ma rozveselil predajca NotaBene, keď sme sa dohadovali, že by som si objednala predplatné.  Kočky v práci mi darovali nádherný kríček chilli papričiek. V Lidli som natrafila na mangové chutney. A môj drahý mi po tomto kuchynskom fiasku povie, že ma má rád aj napriek nepodarkom a občasným plameňom z kuchyne (úprimný chlopčok) a podaruje mi  nové logo na blog!!! No povedzte, nie je krásne?? 
Vlastne, aké katastrofy? veď som mala nádherný narodeninový deň! 
 
 
 4 komentáre

 1. Eli, smejem sa :-D Krásne, nádherné, to je proste život ;-) A prečo si malinový vyhodila do koša???

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tak veru Zuzi, cheesecake uz asi skúsat nebudem :D ten prvý bol asi zlý recept, lebo sušienky sa premenili v chladničke na kameň a plnka nestuhla ani po takmer 24 hodinách :) naviac bola akási slano-sladka, eeee

   Odstrániť
 2. Dodatočne želám, Všetko najlepšie veľa šťastia a zdravíčka. Blog je krásny zaujal a tento príspevok normalne rozosmial, pekne čítanie s dobrým...priam najlepším koncom :-)) Super. Pozdravujem a prajem krásne dni.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dodatočne dakujem Mery :)) za krásne prianie aj milý komentár

   Odstrániť

© moja turecká kuchyňa
Maira Gall